NJM2391DL1-33TE1
NJM2391DL1-33TE1 NJM2391DL1-33TE1 - Brand New New Japan Radio IC Chips
Get Quote
Buy Now
NJM2391DL1-33TE1
NJM2391DL1-33TE1 - Brand New New Japan Radio IC Chips
Manufacturer Part No: NJM2391DL1-33TE1 In Stock
■ GENERAL DESCRIPTION
The NJM2391 is low dropout voltage regulators featuring high precision voltage.
It is suitable for Notebook PCs, PC cards and hard disks where 3.3V need to be generated from 5V supply.
A small TO-252 package is adopted for the space saving.
■ FEATURES
● Output Current Io(max.)=1A
● High Precision Output Voltage Vo±1%
● Low Dropout Voltage ∆ VI-O =1.1V typ. At Io=1A
● Internal Excessive Voltage Protection Circuit
● Bipolar Technology
● Package Outline TO-252
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay