AT25320A-10PU-2.7
AT25320A-10PU-2.7 AT25320A-10PU-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT25320A-10PU-2.7
AT25320A-10PU-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT25320A-10PU-2.7 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-PDIP
Memory Capacity32K (4K x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed10MHz, 20MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Description
Features
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
• Supports SPI Modes 0 (0,0) and 3 (1,1)
– Datasheet Describes Mode 0 Operation
• Low-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• 20 MHz Clock Rate (5V)
• 32-byte Page Mode
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Self-timed Write Cycle (5 ms max)
• High Reliability
– Endurance: One Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
• Automotive Devices Available
• Die Sales: Wafer Form, Waffle Pack, and Bumped Wafers
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay