LM5642XMH
LM5642XMH LM5642XMH - Brand New Texas Instruments DC DC Switching Controllers
Get Quote
Buy Now
LM5642XMH
LM5642XMH - Brand New Texas Instruments DC DC Switching Controllers
Manufacturer Part No: LM5642XMH In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryDC DC Switching Controllers
Series-
PackagingTube
Package-Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
Output-TypeTransistor Driver
FunctionStep-Down
Supplier-Device-Package28-HTSSOP
Number-of-Outputs2 Outputs
TopologyBuck
Voltage-Supply-Vcc-Vdd4.5 V ~ 36 V
Frequency-Switching375kHz
Control-FeaturesCurrent Limit, Enable, Soft Start
Output-ConfigurationPositive
Output-Phases2
Duty-Cycle-Max0.989
Synchronous-RectifierYes
Clock-SyncYes
Serial-Interfaces-
Product Details
__
0.56” DUAL DIGIT DISPLAY Electrical/Optical Characteristics at TA=25℃ & IF=20mA
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay