FQP50N60
FQP50N60 FQP50N60 - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
FQP50N60
FQP50N60 - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: FQP50N60 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerFairchild Semiconductor
Product CategoryIC Chips
General Description
Features
• 50A, 60V, RDS(on) = 0.022Ω @VGS = 10 V
• Low gate charge ( typical 31 nC)
• Low Crss ( typical 65 pF)
• Fast switching
• 100% avalanche tested
• Improved dv/dt capability
• 175°C maximum junction temperature rating
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay