CY62177EV30LL-55BAXI
CY62177EV30LL-55BAXI CY62177EV30LL-55BAXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY62177EV30LL-55BAXI
CY62177EV30LL-55BAXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY62177EV30LL-55BAXI In Stock
TypeAsynchronous
PackagingTray
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameMoBL
Package-CaseFBGA-48
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.2 V ~ 3.7 V
Supplier-Device-Package48-FBGA (8x9.5)
Memory Capacity32M (4M x 8, 2M x 16)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed55ns
Access-Time55 ns
Interface-TypeParallel
Organization2 M x 16 4 M x 8
Supply-Current-Max45 mA
Supply-Voltage-Max3.7 V
Supply-Voltage-Min2.2 V
Functional Description
The CY62128 is a high-performance CMOS static RAM organized as 131,072 words by 8 bits.
Features
• 4.5V − 5.5V operation
• CMOS for optimum speed/power
• Low active power (70 ns, LL version)
— 330 mW (max.) (60 mA)
• Low standby power (70 ns, LL version)
— 110 µW (max.) (20 µA)
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE1, CE2, and OE options
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay