SLF12565T-221M1R0-PF
SLF12565T-221M1R0-PF SLF12565T-221M1R0-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF12565T-221M1R0-PF
SLF12565T-221M1R0-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF12565T-221M1R0-PF In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSLF
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height6.5 mm
Length12.5 mm
Width12.5 mm
Package-Case12565 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.270" (6.85mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency220μH
DC resistance (DCR)328 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current1 A
Maximum-DC-Resistance273 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay