F930J227MCC
F930J227MCC F930J227MCC - Brand New Nichicon Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
F930J227MCC
F930J227MCC - Brand New Nichicon Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: F930J227MCC In Stock
Contact us
ManufacturerNichicon
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesF93
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2312 (6032 Metric)
Capacitance220μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance700 mOhm
Height-Seated-Max0.106" (2.70mm)
Manufacturer-Size-CodeC
Product Details
__
Adapted to the RoHS directive (2002/95/EC).
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay