594D686X0025R2T
594D686X0025R2T 594D686X0025R2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
594D686X0025R2T
594D686X0025R2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 594D686X0025R2T In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNTR 594D
TypeConformal Coated
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case2824 (7260 Metric)
Capacitance68μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance95 mOhm
Height-Seated-Max0.148" (3.75mm)
Manufacturer-Size-CodeR
GENERAL DESCRIPTION
Voltage outputs are provided to monitor both the temperature of the object and the voltage across the TEC. A voltage reference of 2.5 V is also provided.
FEATURES
High Efficiency
Small Size: 5 mm x 5 mm LFCSP
Low Noise: <0.5% TEC Current Ripple
Long-Term Temperature Stability: 0.01°C
Temperature Lock Indication
Temperature Monitoring Output
Oscillator Synchronization with an External Signal
Clock Phase Adjustment for Multiple Controllers
Programmable Switching Frequency up to 1 MHz
Thermistor Failure Alarm
Maximum TEC Voltage Programmability
APPLICATIONS
Thermoelectric Cooler (TEC) Temperature Control
Resistive Heating Element Control
Temperature Stabilization Substrate (TSS) Control
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay