LB2012T100MR
LB2012T100MR LB2012T100MR - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LB2012T100MR
LB2012T100MR - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LB2012T100MR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLB
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight5500 mg
Current-Rating120mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.25 mm
Length2 mm
Width1.25 mm
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing1 mm
Height-Seated-Max0.057" (1.45mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency2.52 MHz
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)500 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency32MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current120 mA
Maximum-DC-Resistance500 mOhms
Self-Resonant-Frequency32 MHz
Features
- Item Summary
10uH±20%, 0.12A, 0805/2012 (EIA/JIS)
- Lifecycle Stage
Mass Production
- Standard packaging quantity (minimum)
Taping Embossed 3000pcs
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay