592D158X96R3X2T20H
592D158X96R3X2T20H 592D158X96R3X2T20H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
592D158X96R3X2T20H
592D158X96R3X2T20H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 592D158X96R3X2T20H In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNTR 592D
TypeConformal Coated
PackagingAlternate Packaging
Package-Case5829 (14574 Metric)
Capacitance1500μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.571" L x 0.290" W (14.50mm x 7.37mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance45 mOhm
Height-Seated-Max0.203" (5.16mm)
Manufacturer-Size-CodeX
FEATURES
• New robust ratings for pulsed applications
• 1.0 mm to 2.5 mm height
• Terminations: 100 % matte tin (2) standard, tin / lead available
• Mounting: surface mount
• 8 mm, 12 mm tape and reel packaging available per EIA 481 and reeling per IEC 60286-3
7" [178 mm] standard
13" [330 mm] available
• Case code compatibility with EIA 535BAAC and CECC 30801
• See also 592W for additional ratings designs for pulsed applications
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay