ECQ-E1335KF
ECQ-E1335KF ECQ-E1335KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E1335KF
ECQ-E1335KF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E1335KF In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance3.3μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.728" L x 0.335" W (18.50mm x 8.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.689" (17.50mm)
Voltage-Rating-DC100V
Product Details
__
Metallized Polyester Film Capacitor
Non-inductive construction using metallized Polyester film with flame retardant epoxy resin coating
• General purpose usage
❈Please contact us when applications are CD , ignitor etc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay