BZX84C24ET1
BZX84C24ET1 BZX84C24ET1 - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZX84C24ET1
BZX84C24ET1 - Brand New onsemi Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZX84C24ET1 In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryZener Diodes - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating-Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-23-3 (TO-236)
Tolerance±6%
Power-Max225mW
Voltage-Zener-Nom-Vz24V
Impedance-Max-Zzt70 Ohm
Current-Reverse-Leakage-Vr50nA @ 16.8V
Voltage-Forward-Vf-Max-If900mV @ 10mA
Product Details
__
•225 mW Rating on FR−4 or FR−5 Board
•Zener Breakdown Voltage Range − 2.4 V to 75 V
•Package Designed for Optimal Automated Board Assembly
•Small Package Size for High Density Applications
•ESD Rating of Class 3 (>16 kV) per Human Body Model
•Peak Power − 225 W (8 X20 s)
•Pb−Free Packages are Available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay