SC600BIML
SC600BIML SC600BIML - Brand New SEMTECH LED Drivers
Get Quote
Buy Now
SC600BIML
SC600BIML - Brand New SEMTECH LED Drivers
Manufacturer Part No: SC600BIML In Stock
MOQ: 1pcs
Category: LED Drivers
Contact us
ManufacturerSemtech
Product CategoryLED Drivers
Description
Features
◆ Small size - MLPD 10 lead 3x3mm or MSOP-10 package allows for a complete solution in .05 sq.in.
◆ Peak efficiency over 90% (extends battery life)
◆ Four component versions available
◆ 60mA versions available in 5.0V and 4.5V output
◆ 120mA versions available in 4.5V and 4.0V outpu
◆ Short-circuit and over-temperature protection
◆ Soft-start function
◆ Shutdown current <1μA
◆ Selectable fixed frequencies of 8kHz, 32kHz, 262kHz and 650kHz
◆ Low input and output ripple
◆ Regulated to ± 5%
◆ Ease of use
Applications
◆ Cellular phones
◆ LED backlighting
◆ PDA power supplies
◆ Portable electronics
◆ Electronic books
◆ Handheld computers
◆ Wireless web appliances
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay