B33364A3156J050
B33364A3156J050 B33364A3156J050 - Brand New EPCOS Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
B33364A3156J050
B33364A3156J050 - Brand New EPCOS Film Capacitors
Manufacturer Part No: B33364A3156J050 Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerEPCOS
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesCBB66
PackagingBulk
Package-CaseRadial, Can
Capacitance15μF
TerminationQuick Connect, Disconnect
Operating-Temperature-40°C ~ 70°C
Mounting-TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
Features-
Size-Dimension2.028" L x 1.240" W (51.50mm x 31.50mm)
ApplicationsMotor Run
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.787" (20.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max3.031" (77.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP)
Voltage-Rating-AC370V
Voltage-Rating-DC-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay