CM1AF-R-12V
CM1AF-R-12V CM1AF-R-12V - Brand New PANASONIC Power Relays
Get Quote
Buy Now
CM1AF-R-12V
CM1AF-R-12V - Brand New PANASONIC Power Relays
Manufacturer Part No: CM1AF-R-12V In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Power Relays
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryPower Relays, Over 2 Amps
SeriesCM
PackagingBulk
Termination-StylePlug In
Mounting-TypeSocketable
FeaturesResistor, Sealed - Flux Protection
Contact-FormSPST-NO (1 Form A)
Operate-Time10ms
Release-Time10ms
RelaysAutomotive
Coil-TypeNon Latching
Coil-Current125mA
Coil-Voltage12VDC
Contact-Rating-Current35A
Switching-Voltage14VDC - Nom
Turn-On-Voltage-Max7 VDC
Turn-Off-Voltage-Min1.2 VDC
FEATURES
• Micro-ISO type terminals
• Small size:
20 mm(L)×15 mm(W)×22 mm(H) .787 inch(L)×.591 inch(L)×.866 inch(H)
• Wide line-up
PC board and Plug-in type, Resistor inside type.
24V DC type is also available.
• Compact and high-capacity 35A load switching
N.O.: 35A 14V DC, N.C.: 20A 14V DC (Sealed type) Min. 5 × 104
N.O.: 35A 14V DC, N.C.: 20A 14V DC (Flux-resistant type) Min. 105 *12V DC type
• Uses international standard ISO terminal arrangement.
The ISO international standard terminal arrangement is used.
TYPICAL APPLICATIONS
• Fan motor
• Heater
• Head lump
• Air Compressor
• EPS
• ABS
• Blower fan
• Defogger, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay