MLK1005S3N3ST000
MLK1005S3N3ST000 MLK1005S3N3ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK1005S3N3ST000
MLK1005S3N3ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK1005S3N3ST000 In Stock
SeriesMLK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating400mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.3nH
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency3.3nH
DC resistance (DCR)220 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor7 @ 100MHz
Self Resonant Frequency7GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current400 mA
Maximum-DC-Resistance220 mOhms
Self-Resonant-Frequency8.3 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum7
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay