SST49LF080A-33-4C-WHE-T
SST49LF080A-33-4C-WHE-T SST49LF080A-33-4C-WHE-T - Brand New Microchip Technology Memory
Get Quote
Buy Now
SST49LF080A-33-4C-WHE-T
SST49LF080A-33-4C-WHE-T - Brand New Microchip Technology Memory
Manufacturer Part No: SST49LF080A-33-4C-WHE-T In Stock
SeriesSST49
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range0 C to + 85 C
Package-CaseTSOP-32
Operating-Temperature0°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package32-TSOP
Memory Capacity8M (1M x 8)
Memory-TypeFLASH
Speed33MHz
ArchitectureSector
Format-MemoryFLASH
Interface-TypeSPI
Organization1 M x 8
Supply-Current-Max6 mA
Data-Bus-Width8 bit
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min3 V
Maximum-Clock-Frequency33 MHz
FEATURES:
• Standard LPC Interface
– Conforms to Intel LPC Interface Specification 1.0
• Organized as 256K x8
• Flexible Erase Capability
– Uniform 4 KByte sectors
– Uniform 16 KByte overlay blocks
– 16 KBytes Top boot block protection
– Chip-Erase for PP Mode
• Low Power Consumption
– Active Read Current: 10 mA (typical)
– Byte-Program Time: 14 µs (typical)
– Chip Rewrite Time: 4 seconds (typical)
• Two Operational Modes
– Low Pin Count (LPC) Interface mode for in-system operation
– Parallel Programming (PP) Mode for fast production programming
• LPC Interface Mode
– 5-signal communication interface supporting byte Read and Write
– 33 MHz clock frequency operation
• Parallel Programming (PP) Mode
– 11 pin multiplexed address and 8 pin data I/O interface
– Supports fast In-System or PROM programming for manufacturing
• CMOS I/O Compatibility
• Packages Available
– 32-lead PLCC
– 32-lead TSOP (8mm x 14mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay