298D105X0016M2T
298D105X0016M2T 298D105X0016M2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
298D105X0016M2T
298D105X0016M2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 298D105X0016M2T In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesMICROTAN®, 298D
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance1μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance12 Ohm
Height-Seated-Max0.035" (0.89mm)
Manufacturer-Size-CodeM
FEATURES
• 0805 and 0603 Footprint
• Lead (Pb)-free face-down terminations
• 8 mm tape and reel packaging available per EIA-481-1 and reeling per IEC 286-3 7" [178 mm] standard
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay