AT93C66-10TI-2.7
AT93C66-10TI-2.7 AT93C66-10TI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT93C66-10TI-2.7
AT93C66-10TI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT93C66-10TI-2.7 Out of Stock
PackagingTube
Package-Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceMicrowire, 3-Wire Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-TSSOP
Memory Capacity4K (512 x 8 or 256 x 16)
Memory-TypeEEPROM
Speed1MHz, 2MHz
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• User-selectable Internal Organization
– 1K: 128 x 8 or 64 x 16
– 2K: 256 x 8 or 128 x 16
– 4K: 512 x 8 or 256 x 16
• Three-wire Serial Interface
• 2 MHz Clock Rate (5V)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay