FS70KMJ-03
FS70KMJ-03 FS70KMJ-03 - Brand New MITSUBISH IC Chips
Get Quote
Buy Now
FS70KMJ-03
FS70KMJ-03 - Brand New MITSUBISH IC Chips
Manufacturer Part No: FS70KMJ-03 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMITSUBISH
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
HIGH-SPEED SWITCHING USE
● 4V DRIVE
● VDSS ................................................................................. 30V
● rDS (ON) (MAX) ............................................................. 12mΩ
● ID ........................................................................................ 70A
● Integrated Fast Recovery Diode (TYP.) ............ 70ns
● Viso ............................................................................... 2000V
APPLICATION
Motor control, Lamp control, Solenoid control DC-DC converter, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay