VLS3010ET-2R2M
VLS3010ET-2R2M VLS3010ET-2R2M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS3010ET-2R2M
VLS3010ET-2R2M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS3010ET-2R2M In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1 mm
Length3 mm
Width3 mm
Package-Case3010 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)116 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation1.2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current1.3 A
Maximum-DC-Resistance116 mOhms
Core-MaterialFerrite
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
99.8% positivoFeedback de eBay