SN74LVC1G32YEPR
SN74LVC1G32YEPR SN74LVC1G32YEPR - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
SN74LVC1G32YEPR
SN74LVC1G32YEPR - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Manufacturer Part No: SN74LVC1G32YEPR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryGates and Inverters
Series74LVC
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case5-XFBGA, DSBGA
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package5-DSBGA, 5-WCSP (1.4x0.9)
Number-of-Circuits1 Circuit
Number-of-Inputs2 Inputs
Quiescent Current10μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL4ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeOR Gate
Logic-Level-Low0.7 V ~ 0.8 V
Logic-Level-High1.7 V ~ 2 V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay