ECS-100AX-040
ECS-100AX-040 ECS-100AX-040 - Brand New ECS International Oscillators
Get Quote
Buy Now
ECS-100AX-040
ECS-100AX-040 - Brand New ECS International Oscillators
Manufacturer Part No: ECS-100AX-040 In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesECS-100X
TypeXO (Standard)
PackagingBulk
Height0.200" (5.08mm)
Package-Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Frequency4MHz
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Function-
Voltage-Supply5V
OutputTTL
Supply Current15mA
Ratings-
Frequency-Stability±100ppm
• Resistance weld package
• 3.3V operation (optional)
• PbFree/RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay