NLV32T-R27J-PFD
NLV32T-R27J-PFD NLV32T-R27J-PFD - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV32T-R27J-PFD
NLV32T-R27J-PFD - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV32T-R27J-PFD In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLV-PFD
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating450mA
QualificationAEC-Q200
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.094" (2.40mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency270nH
DC resistance (DCR)360 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor30 @ 25.2MHz
Self Resonant Frequency320MHz
Frequency-Test25.2MHz
Product Details
__
Overview of the NLV Series
FEATURES
• Resin mold type wound inductor for standard circuits.
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
• Has excellent inductance temperature characteristics in the operating temperature range.
APPLICATION
• Vehicle accessories (car navigation systems, car audio, ETC)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay