1808AA561JAT1A
1808AA561JAT1A 1808AA561JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
1808AA561JAT1A
1808AA561JAT1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 1808AA561JAT1A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1808 (4520 Metric)
Capacitance560pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.080" (2.03mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay