NR4018T680M
NR4018T680M NR4018T680M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR4018T680M
NR4018T680M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR4018T680M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating320mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height1.8 mm
Length4 mm
Width4 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency68μH
DC resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation470mA
Q factor-
Self Resonant Frequency8.3MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current470 mA
Maximum-DC-Resistance1 Ohms
Self-Resonant-Frequency8.3 MHz
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
SMD POWER INDUCTORS(NR SERIES/NR SERIES H TYPE/S TYPE/V TYPE)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay