PAH300S48-28/T
PAH300S48-28/T PAH300S48-28/T - Brand New Analog Devices DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PAH300S48-28/T
PAH300S48-28/T - Brand New Analog Devices DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PAH300S48-28/T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryDC DC Converters
MfrTDK-Lambda Americas Inc
SeriesPAH300 (300W)
PackageBulk
Product-StatusActive
TypeIsolated Module
Number-of-Outputs1
Voltage-Input-Min36V
Voltage-Input-Max76V
Voltage-Output-128V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Current-Output-Max11A
Power-Watts300 W
Voltage-Isolation1.5 kV
ApplicationsITE (Commercial)
FeaturesRemote On/Off OCP OVP
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency90%
Mounting-TypeThrough Hole
Package-Case9-DIP Module 1/2 Brick
Size-Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Control-FeaturesEnable Active Low
Base-Product-NumberPAH300
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay