10TQ035S
10TQ035S 10TQ035S - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
10TQ035S
10TQ035S - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: 10TQ035S In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageD2PAK
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr2mA @ 35V
Voltage-Forward-Vf-Max-If570mV @ 10A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max35V
Current-Average-Rectified-Io10A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 175°C
Product Details
__
Schottky Rectifiers
**(1) Peak half-cycle sinewave, following any rated condition. VRRM
reapplied**
(2) For lead formed options see page149.
(3) For tape and reel options see page136.
(4) for Ip(AV). TC is ambient temperature.
(7) For IF(AV). TC is lead temperature.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay