0477.500MXP
0477.500MXP 0477.500MXP - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
0477.500MXP
0477.500MXP - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 0477.500MXP In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerLittelfuse
Product CategoryFuses
Color-
Series477
ProductCeramic Fuse
TypeSpecialty Fuses
PackagingBulk
Unit-Weight0.038801 oz
Mounting-StyleHolder / Clip
Current-Rating500mA
Termination-StyleClip
TradenameSlo-Blo
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Length20 mm
Package-Case5mm x 20mm
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeHolder
Size-Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage-Rating-AC500 V
Voltage-Rating-DC400 VDC
Fuse-TypeCartridge, Ceramic
Response-TimeSlow
ApprovalscULus, SEMKO
Breaking-Capacity-Rated-Voltage100A AC, 1.5kA DC
MeltingI2t0.3
Diameter5.2 mm
Product-TypeCartridge Fuse
Resistance1.056 Ohms
Fuse-Size-Group5 mm x 20 mm
Indicator-StyleWithout Indicator
Interrupt-Rating100 A at 500 VAC/1.5 kA at 400 VDC
Body-StyleCylindrical
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay