ADC12DC080CISQE
ADC12DC080CISQE ADC12DC080CISQE - Brand New Panduit Analog To Digital Converters (ADCs)
Get Quote
Buy Now
ADC12DC080CISQE
ADC12DC080CISQE - Brand New Panduit Analog To Digital Converters (ADCs)
Manufacturer Part No: ADC12DC080CISQE In Stock
Contact us
ManufacturerPanduit
Product CategoryAnalog to Digital Converters (ADC)
MfrNational Semiconductor
Series*
PackageBulk
Product-StatusActive
Product Details
__
1W, Miniature SIP, Single & Dual Output DC/DC Converters
**MPS Industries ADC100 1W DC/DCs are specially designed to provide the
optimum cost/ benefit power solution in a miniature SIP package.**
The series consists of 33 models with input voltages of 5V, 12V, 15V and 24VDC which offers standard output voltages of 3.3V, 5V, 9V, 12V, 15V, ±5V, ±9V, ±12V and ±15VDC for a wide choice.
Key Features
• Efficiency up to 81%
• 1000VDC Isolation
• MTBF > 2,000,000 Hours
• Low Cost
• Input 5, 12, 15 and 24VDC
• Output 3.3, 5, 9, 12, 15, ±5, ±9, ±12 and ±15VDC
• Temperature Performance -40°C to +85°C
• UL 94V-0 Package Material
• Internal SMD Construction
• Industry Standard Pinout
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay