LMZ23608TZ/NOPB
LMZ23608TZ/NOPB LMZ23608TZ/NOPB - Brand New Texas Instruments DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
LMZ23608TZ/NOPB
LMZ23608TZ/NOPB - Brand New Texas Instruments DC-DC Converters
Manufacturer Part No: LMZ23608TZ/NOPB Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryDC DC Converters
SeriesSIMPLE SWITCHER®
TypeNon-Isolated PoL Module
PackagingTube Alternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameSimple Switcher
Package-CaseTO-PMOD-11
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.59" L x 0.59" W x 0.23" H (15.0mm x 15.0mm x 5.9mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max8A
Voltage-Input-Min6V
Voltage-Input-Max36V
Voltage-Isolation-
Voltage-Output-10.8 ~ 6 V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency0.93
Power-Watts-Manufacture-Series-
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 40 C
Output-Voltage800 mV to 6 V
Input-Voltage-MAX36 V
Output-Current8 A
Switching-Frequency350 kHz to 600 kHz
Input-Voltage-MIN6 V
Load-Regulation1 mV / A
Software Development KitLMZ23608EVAL/NOPB
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay