ECW-F6184HL
ECW-F6184HL ECW-F6184HL - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-F6184HL
ECW-F6184HL - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-F6184HL In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-F(L)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.18μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.709" L x 0.386" W (18.00mm x 9.80mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching
Tolerance±3%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.618" (15.70mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC630V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay