SC600BIMLTR
SC600BIMLTR SC600BIMLTR - Brand New SEMTECH LED Drivers
Get Quote
Buy Now
SC600BIMLTR
SC600BIMLTR - Brand New SEMTECH LED Drivers
Manufacturer Part No: SC600BIMLTR In Stock
Features
◆ Small size - MLPD 10 lead 3x3mm or MSOP-10 package allows for a complete solution in .05 sq.in.
◆ Peak efficiency over 90% (extends battery life)
◆ Four component versions available
◆ 60mA versions available in 5.0V and 4.5V output
◆ 120mA versions available in 4.5V and 4.0V outpu
◆ Shutdown current <1μA
◆ Selectable fixed frequencies of 8kHz, 32kHz, 262kHz and 650kHz
◆ Low input and output ripple
◆ Regulated to ± 5%
99.8% positivoFeedback de eBay