DSPIC33FJ32MC101-I/P
DSPIC33FJ32MC101-I/P DSPIC33FJ32MC101-I/P - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
DSPIC33FJ32MC101-I/P
DSPIC33FJ32MC101-I/P - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: DSPIC33FJ32MC101-I/P In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Microcontrollers
Contact us
ManufacturerMicrochip Technology
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesdsPIC™ 33F
PackagingTube
Package-Case20-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package20-PDIP
Number-of-I-O15 I/O
Speed16 MIPs
EEPROM-Size-
Core-ProcessordsPIC
RAM-Size1K x 16
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT
ConnectivityI2C, IrDA, LIN, SPI, UART/USART
Voltage-Supply-Vcc-Vdd3 V ~ 3.6 V
Core-Size16-Bit
Program-Memory-Size32KB (11K x 24)
Data-ConvertersA/D 6x10b
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay