1206SFF100F/63-2
1206SFF100F/63-2 1206SFF100F/63-2 - Brand New TYCO Fuses
Get Quote
Buy Now
1206SFF100F/63-2
1206SFF100F/63-2 - Brand New TYCO Fuses
Manufacturer Part No: 1206SFF100F/63-2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerTYCO
Product CategoryFuses
Color-
SeriesSFF
ProductSurface Mount Fuse
PackagingAlternate Packaging
Part-AliasesC01835-000
Current-Rating1A
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height1.6 mm
Length3.2 mm
Width1.6 mm
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W x 0.043" H (3.20mm x 1.60mm x 1.10mm)
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC63 VDC
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalsUL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.012
Fuse-Size-Group1206 (3216 metric)
Interrupt-Rating50 Amps
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay