BFC238300224
BFC238300224 BFC238300224 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC238300224
BFC238300224 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC238300224 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
Series383
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance0.22μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.591" (15.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC125V
Voltage-Rating-DC250V
Interference Suppression Film Capacitors - Class X2
Radial MKP 300 VAC - Standard Across The Line X2
FEATURES
• 15 mm to 55 mm lead pitch
• 7 A max. IRMS at 10 μF
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay