FS50KMJ-06
FS50KMJ-06 FS50KMJ-06 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Get Quote
Buy Now
FS50KMJ-06
FS50KMJ-06 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Manufacturer Part No: FS50KMJ-06 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMitsubishi
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
HIGH-SPEED SWITCHING USE
● 4V DRIVE
● VDSS ................................................................................. 60V
● rDS (ON) (MAX) ............................................................. 20mΩ
● ID ........................................................................................ 50A
● Integrated Fast Recovery Diode (TYP.) ............ 70ns
● Viso ............................................................................... 2000V
APPLICATION
Motor control, Lamp control, Solenoid control DC-DC converter, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay