MT49H16M18FM-25:B
MT49H16M18FM-25:B MT49H16M18FM-25:B - Brand New Micron Technology Inc. Memory
Get Quote
Buy Now
MT49H16M18FM-25:B
MT49H16M18FM-25:B - Brand New Micron Technology Inc. Memory
Manufacturer Part No: MT49H16M18FM-25:B Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerMicron Technology Inc.
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case144-TFBGA
Operating-Temperature0°C ~ 95°C (TC)
InterfaceParallel
Voltage-Supply1.7 V ~ 1.9 V
Supplier-Device-Package144-μBGA (18.5x11)
Memory Capacity288M (16M x 18)
Memory-TypeRLDRAM 2
Speed2.5ns
Format-MemoryRAM
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
• 2.5V VEXT, 1.8V VDD, 1.8V VDDQ I/O
• Cyclic bank addressing for maximum data out bandwidth
• Non-multiplexed addresses
• Non-interruptible sequential burst of two (2-bit
prefetch) and four (4-bit prefetch) DDR
• Target 600 Mb/s/p data rate
• Programmable Read Latency (RL) of 5-8
• Data valid signal (DVLD) activated as read data is available
• Data Mask signals (DM0/DM1) to mask first and
second part of write data burst
• IEEE 1149.1 compliant JTAG boundary scan
• Pseudo-HSTL 1.8V I/O Supply
• Internal Auto Precharge
• Refresh requirements: 32ms at 100°C junction
temperature (8K refresh for each bank, 64K refresh
command must be issued in total each 32ms)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay