IHLP8787MZER4R7M5A
IHLP8787MZER4R7M5A IHLP8787MZER4R7M5A - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHLP8787MZER4R7M5A
IHLP8787MZER4R7M5A - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHLP8787MZER4R7M5A In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVishay
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHLP-8787MZ-5A
ProductPower Inductors
TypeMolded
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating47A
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameIHLP-8787MZ-5A
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 155 C
Height13 mm
Length22 mm
Width22.48 mm
Package-Case8787
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.885" L x 0.870" W (22.48mm x 22.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.512" (13.00mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingShielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)1.84 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation37A
Q factor-
Self Resonant Frequency10.2MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current47 A
Maximum-DC-Resistance1.84 mOhms
FEATURES
• High temperature rating, up to 155 °C
• Shielded construction
• Excellent DC/DC energy storage up to 1 MHz
to 2 MHz. Filter inductor applications up the
SRF (see Standard Electrical Specifications
table).
• Lowest DCR/μH, in this package size
• Handles high transient current spikes without
saturation
• Ultra low buzz noise, due to composite
construction
• AEC-Q200 qualified
• IHLP design. PATENT(S): www.vishay.com/patents
• Material categorization: for definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
• Engine and transmission control units
• Diesel injection drivers
• DC/DC converters for entertainment / navigation systems
• Noise suppression for motors: windshield wipers / power
seats / power mirrors / heating and ventilation blower /
HID lighting
• LED drivers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay