635P3I3077M7600
635P3I3077M7600 635P3I3077M7600 - Brand New CTS Components Oscillators
Get Quote
Buy Now
635P3I3077M7600
635P3I3077M7600 - Brand New CTS Components Oscillators
Manufacturer Part No: 635P3I3077M7600 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCTS Components
Product CategoryOscillators
Series635
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.079" (2.00mm)
Length7.5 mm
Width5 mm
Package-Case7.5 mm x 5 mm
Frequency77.76MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.303" L x 0.197" W (7.70mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputLVPECL
Supply Current88mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay