CY62157EV30LL-45ZSXA
CY62157EV30LL-45ZSXA CY62157EV30LL-45ZSXA - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY62157EV30LL-45ZSXA
CY62157EV30LL-45ZSXA - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY62157EV30LL-45ZSXA Out of Stock
TypeAsynchronous
PackagingTube Alternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameMoBL
Package-CaseTSOP-44
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.2 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package44-TSOP II
Memory Capacity8M (512K x 16)
Memory-TypeSRAM - Asynchronous
Speed45ns
Data-RateSDR
Access-Time45 ns
Interface-TypeParallel
Organization512 k x 16
Supply-Current-Max25 mA
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min2.2 V
Functional Description
The CY62128 is a high-performance CMOS static RAM organized as 131,072 words by 8 bits.
Features
• 4.5V − 5.5V operation
• CMOS for optimum speed/power
• Low active power (70 ns, LL version)
— 330 mW (max.) (60 mA)
• Low standby power (70 ns, LL version)
— 110 µW (max.) (20 µA)
• Automatic power-down when deselected
• TTL-compatible inputs and outputs
• Easy memory expansion with CE1, CE2, and OE options
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay