PIC12HV615-I/SN
PIC12HV615-I/SN PIC12HV615-I/SN - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Get Quote
Buy Now
PIC12HV615-I/SN
PIC12HV615-I/SN - Brand New Microchip Technology Microcontrollers
Manufacturer Part No: PIC12HV615-I/SN In Stock
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® 12F
ProductMCU
PackagingTube Alternate Packaging
Unit-Weight0.005044 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOIC-8 Narrow
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package8-SOIC
Number-of-I-O5 I/O
Speed20MHz
EEPROM-Size-
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity-
Voltage-Supply-Vcc-Vdd2 V ~ 5 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size1.75KB (1K x 14)
Data-ConvertersA/D 4x10b
Oscillator-TypeInternal
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage2 V to 5.5 V
Interface-TypeRS-232 USB
CorePIC
Processor-SeriesPIC12F
Data-Bus-Width8 bit
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min2 V
Maximum-Clock-Frequency20 MHz
Number-of-ADC-Channels4 ADC Channels
Input/output5 I/O
Data-RAM-Size64 B
Number-of-Timers-Counters3 Timer
Watchdog-TimersWatchdog Timer
ADC-Resolution10 bit
Data-RAM-TypeSRAM
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay