PI5C3390QE
Get Quote
Buy Now
PI5C3390QE
PI5C3390QE - Brand New Diodes Incorporated Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: PI5C3390QE In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Series-
TypeFET Multiplexer/Demux
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.75 V ~ 5.25 V
Supplier-Device-Package28-QSOP
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Circuit1 x 16:8
Current-Output-High-Low-
Independent-Circuits1
Description:
Features:
• Near-Zero propagation delay
• Low noise, 25-ohm version(PI5C32390)
• 5-ohm switches connect inputs to outputs (PI5C3390)
• Direct bus connection when switches are ON
• Ultra-low quiescent power (0.2µA typical)
– Ideally suited for notebook applications
• Packaging (Pb-free & Green available):
– 28-pin 150-mil wide plastic QSOP (Q)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay