SS10P4-E3/87A
SS10P4-E3/87A SS10P4-E3/87A - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
SS10P4-E3/87A
SS10P4-E3/87A - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: SS10P4-E3/87A In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SerieseSMP®
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseTO-277, 3-PowerDFN
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTO-277A (SMPC)
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr800μA @ 40V
Voltage-Forward-Vf-Max-If560mV @ 10A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max40V
Current-Average-Rectified-Io10A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay