FS30KMJ-2
FS30KMJ-2 FS30KMJ-2 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Get Quote
Buy Now
FS30KMJ-2
FS30KMJ-2 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Manufacturer Part No: FS30KMJ-2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMitsubishi
Product CategoryIC Chips
High-Speed Switching Use Nch Power MOS FET
Features
• Drive voltage : 4 V
• VDSS: 100 V
• rDS(ON) (max): 84 mΩ
• ID: 30 A
• Integrated Fast Recovery Diode (TYP.) : 80 ns
• Viso : 2000 V
Applications
Motor control, Lamp control, Solenoid control, DC-DC converters, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay