LQW15AN20NJ00D
LQW15AN20NJ00D LQW15AN20NJ00D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQW15AN20NJ00D
LQW15AN20NJ00D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQW15AN20NJ00D In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
ProductRF Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating370mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency20nH
DC resistance (DCR)270 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor25 @ 250MHz
Self Resonant Frequency4GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current370 mA
Maximum-DC-Resistance270 mOhms
Self-Resonant-Frequency4 GHz
Q-Minimum25
Product Details
__
[ Murata ]
Chip Inductor (Chip Coil) for High Frequency Horizontal Wire Wound
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay