MMBT4401WT1G
MMBT4401WT1G MMBT4401WT1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
MMBT4401WT1G
MMBT4401WT1G - Brand New onsemi Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: MMBT4401WT1G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
SeriesMMBT4401WT1
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000219 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-70, SOT-323
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSC-70-3 (SOT323)
ConfigurationSingle
Power-Max150mW
Transistor-TypeNPN
Electric current collectors600mA
Voltage-Collector-Emitter-Breakdown-Max40V
DC-Current-Gain-hFE-Min-Ic-Vce100 @ 150mA, 1V
Vce saturation750mV @ 50mA, 500mA
Current-Collector-Cutoff-Max-
Frequency-Transition250MHz
Pd-Power-Dissipation150 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max40 V
Transistor-PolarityNPN
Collector-Emitter-Saturation-Voltage0.75 V
Collector-Base-Voltage-VCBO60 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO6 V
Maximum-DC-Collector-Current0.6 A
Gain-Bandwidth-Product-fT250 MHz
Continuous-Collector-Current0.6 A
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min20
Switching Transistor
NPN Silicon
Features
• Moisture Sensitivity Level: 1
• ESD Rating: Human Body Model; 4 kV,
Machine Model; 400 V
• These Devices are Pb--Free, Halogen Free/BFR Free and are RoHS Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay