594D336X0025D2T
594D336X0025D2T 594D336X0025D2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
594D336X0025D2T
594D336X0025D2T - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 594D336X0025D2T In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNTR 594D
TypeConformal Coated
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case2917 (7343 Metric)
Capacitance33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance130 mOhm
Height-Seated-Max0.122" (3.10mm)
Manufacturer-Size-CodeD
GENERAL DESCRIPTION
Voltage outputs are provided to monitor both the temperature of the object and the voltage across the TEC. A voltage reference of 2.5 V is also provided.
FEATURES
High Efficiency
Small Size: 5 mm x 5 mm LFCSP
Low Noise: <0.5% TEC Current Ripple
Long-Term Temperature Stability: 0.01°C
Temperature Lock Indication
Temperature Monitoring Output
Oscillator Synchronization with an External Signal
Clock Phase Adjustment for Multiple Controllers
Programmable Switching Frequency up to 1 MHz
Thermistor Failure Alarm
Maximum TEC Voltage Programmability
APPLICATIONS
Thermoelectric Cooler (TEC) Temperature Control
Resistive Heating Element Control
Temperature Stabilization Substrate (TSS) Control
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay