ECW-U2223V16
ECW-U2223V16 ECW-U2223V16 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-U2223V16
ECW-U2223V16 - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-U2223V16 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-U(V16)
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1913 (4833 Metric)
Capacitance0.022μF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.091" (2.30mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC250V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay