0459.125UR
0459.125UR 0459.125UR - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
0459.125UR
0459.125UR - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 0459.125UR In Stock
Color-
SeriesPICO® 459
ProductSurface Mount Fuse
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating125mA
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height3.05 mm
Length7.24 mm
Width4.32 mm
Package-Case2-SMD, J-Lead
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.285" L x 0.170" W x 0.120" H (7.24mm x 4.32mm x 3.05mm)
Response-TimeFast
ApprovalsCSA, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A AC, 300A DC
MeltingI2t0.00163
Resistance1.7 Ohms
Fuse-Size-GroupPICO
Interrupt-Rating300 Amps
Product Details
__
Overview: SEARAY and SEARAY Slim Mezzanine Family
Description: 1.27mm Pitch, SEARAY Plug, 400 Circuits, 3.50mm Unmated Height, 10 Rows, with Pegs, Solder Charge Lead-Free, with Voids, per VITA-57
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay